04 Maj 2018

OBCHODY 3 MAJA W KŁOBUCKU

Rocznica Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła się zbiórką uczestników pod pomnikiem Jana Długosza w Kłobucku.

Przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, delegacje, organizacje kombatanckie, służby mundurowe, harcerze, delegacje ze szkół, oraz mieszkańcy wzięli udział we Mszy Świętej za Ojczyznę w Kościele pw. św. Marcina. Po nabożeństwie uczestnicy przemarszu udali się pod tablicę Józefa Piłsudskiego, Pomnik Matki Polki oraz Władysława Sebyły, gdzie złożyli wiązanki kwiatowe. W uroczystościach uczestniczyła orkiestra dęta z Kamyka. Gminę Kłobuck reprezentowała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku Danuta Gosławska, Burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz Sekretarz Magdalena Kasprzak.

4 maj 2018