OBCHODY 228. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

06 Maj 2019

Obchody Święta 3 Maja rozpoczęły się zbiórką przedstawicieli władz miasta i powiatu, delegacji kombatantów, przedstawicieli służb mundurowych, delegacji szkół, harcerzy na Rynku Jana Pawła II w Kłobucku przed pomnikiem Jana Długosza, po czym wszyscy razem udali się do Kościoła św. Marcina na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Po mszy przedstawiciele wszystkich przybyłych delegacji oraz mieszkańcy, podczas patriotycznego pochodu ulicami miasta złożyli kwiaty pod tablicą Józefa Piłsudskiego, pod pomnikiem Matki Polki oraz pomnikiem upamiętniającym Władysława Sebyłę, gdzie uroczystości zakończono Apelem Poległym. Gminę Kłobuck reprezentował Burmistrz Jerzy Zakrzewski, Sekretarz Sylwia Piątkowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Józef Batóg wraz z radnymi.

OBCHODY 228. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

6 maj 2019