NOWY SPRZĘT DLA OSP KŁOBUCK I OSP ŁOBODNO

23 Luty 2021

W dniu dzisiejszym w budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbyło się przekazanie sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu gminy Kłobuck.

Dzięki dofinansowaniu udzielonemu jednostkom OSP Kłobuck i OSP Łobodno przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych", środkom przekazanym przez Gminę Kłobuck, dofinansowaniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środkom własnym, zakupiono:
- środki ochrony osobistej (ubrania specjalne, hełmy, rękawice, buty),
- armaturę pożarniczą (węże, prądownice, wytwornica piany, kurtyna wodna, smok ssawny)
- pozostały sprzęt i wyposażenie: radiotelefon, latarki, zabezpieczenia na kierownicę (stosowane w ratownictwie drogowym), pilarka ratownicza do cięcia materiałów wielowarstwowych, bosaki dielektryczne.

Całkowity koszt uzyskanej dotacji wyniósł prawie 50 000 złotych.

W przekazaniu sprzętu udział wzięli Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku st. kpt. Karol Wers, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kłobucku Tomasz Cajler, Prezes OSP Kłobuck Krzysztof Kotkowski, Prezes OSP Łobodno Przemysław Zawada oraz Naczelnik OSP Łobodno Jacek Szczypiór.

Zakupiony sprzęt z całą pewnością przyczyni się do poprawy skuteczności działania jednostek OSP, jak również wpłynie na bezpieczeństwo Mieszkańców oraz druhów i druhen biorących udział w różnego rodzaju akcjach i wyjazdach do zdarzeń i wypadków.

NOWY SPRZĘT DLA OSP KŁOBUCK I OSP ŁOBODNO

23 lutego 2021