NOWE MIEJSCE REKREACJI W SOŁECTWIE GRUSZEWNIA

06 Październik 2021

Dzięki pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka 2021” dla gmin z subregionu północnego województwa śląskiego, w sołectwie Gruszewnia powstała siłownia napowietrzna oraz doposażono plac zabaw. Inwestycja została zrealizowana na ogólnodostępnym terenie, na którym znajduje się świetlica wiejska. Uroczyste otwarcie odbyło się w minioną sobotę. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Sołtys Sołectwa Gruszewnia Mariola Wojciechowska. Na zaproszenie Pani Sołtys odpowiedzieli również sołtysi sąsiednich sołectw Pani Krystyna Błaszczyk-Kapuścińska z Sołectwa Lgota oraz Pani Urszula Bugaj z Sołectwa Libidza.

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście oraz licznie zebrani mieszkańcy mogli skorzystać z atrakcji w klimacie kowbojskim przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gruszewni, Sołtysa oraz Radę Sołecka Gruszewni.

W ramach przedmiotowego zadania zakupiono i zamontowano orbitreka, wioślarza, oraz steper. Urządzenia przeznaczone są dla stałych bywalców tradycyjnych siłowni, jak i dla osób, które z podobnym sprzętem nigdy się nie zetknęły.
Natomiast plac zabaw dla najmłodszych uzupełniono o huśtawkę wagową i huśtawkę wahadłową, trampolinę, stół do ping-ponga oraz zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią.

Oprócz doposażenia placu zabaw oraz budowy siłowni zewnętrznej, teren został dodatkowo zagospodarowany poprzez nasadzenie roślin i krzewów, stanowiących nową szatę roślinną.
Koszt całkowity realizacji tych zadań wyniósł 51 727,16 zł, w tym wysokość pomocy finansowej ze środków budżetu Województwa Śląskiego  25 863,58 zł.

NOWE MIEJSCE REKREACJI W SOŁECTWIE GRUSZEWNIA

6 października 2021