08 Styczeń 2019

MEDALE KŁOBUCKICH TENISISTÓW W WIGILIJNYM TURNIEJU W ŻORACH

Karol Świąć zwyciężył w XX Międzywojewódzkim Wigilijnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Żorach w kategorii młodzik, srebrne medale wywalczyli Alicja Gruca i Wiktor Skwarczyński w kadetach, a brązowy Maja Bladocha w młodziczkach. Na piątym miejscu uplasowała się Zuzanna Pawełczak a w przedziale 9 – 12 lat w swoich kategoriach: Bartosz Kocik, Cezary Kupczyk, Tomasz Drzazga, Oliwier Wojtasik i Jan Jędryszczak. Łącznie w turnieju rywalizowało 246 młodych pingpongistów w 12 kategoriach wiekowych a wśród nich tenisiści OSiR-u Kłobuck. Turniej odbył się 28 grudnia 2018 r. Okazałe puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczał prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego Robert Wielgosz, prezydent Żor Waldemar Socha, dyrektor MOSiR Arkadiusz Stanula oraz inicjator turnieju – były poseł Karol Łużniak. Jubileuszowa edycja turnieju urozmaicona była pokazowym występem umiejętności tenisowych  w wykonaniu Jarosława Tomickiego i Jakuba Perka – zawodników rozgrywek I ligi tenisa stołowego. Wszystkim zawodnikom turnieju organizatorzy stworzyli możliwość uczestniczenia w konkursie z nagrodami.

Obszerną relację z turnieju zobaczyć można było w telewizji Katowice, gdyż jest to tradycyjnie od 20 lat rozgrywany, mocno obsadzony zawodnikami ze Śląska i ościennych województw, turniej kończący rok.

- Po zasłużonym świąteczno – noworocznym odpoczynku rozpoczynamy treningi, gdyż wielkimi krokami zbliżają się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Gminy Kłobuck Szkolnego Związku Sportowego 25.01 i 29.01 w OSiR, Powiatowe Mistrzostwa SZS,  które odbędą się 31.01 i 28.02 w Krzepicach oraz Drewtex Grand Prix Krzepic zaplanowano na 2.02, 2.03, 16.03 i 30.03.2019 r. – informuje trener kłobuckiej sekcji Grzegorz Garbaciak.

8 styczeń 2019