do góry
Strona główna Aktualności

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

16 Kwiecień 2020
kategoria:
Aktualności

Za niemal 80 tys. złotych z programu „Polska Cyfrowa” Gmina Kłobuck zakupiła nowoczesne laptopy dla szkół, które pomogą w organizacji zdalnego nauczania.

Gmina Kłobuck wystąpiła do Ministerstwa Cyfryzacji z wnioskiem o dofinansowanie zakupu 41 laptopów wraz z akcesoriami i otrzymała dofinansowanie. Sprzęt komputerowy już jest i zostanie przekazany dyrektorom szkół podstawowych z gminy. Docelowo laptopy trafią do uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Kłobuck, którzy dzięki nim, będą mogli w pełni realizować zdalne nauczanie.

Zamknięcie szkół spowodowane pandemią koronawirusa na pewien czas wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety niektórzy z nich nie posiadają sprzętu, na którym można realizować podstawy programowe. Zakupione laptopy użyczone zostaną najbardziej potrzebującym dzieciom, aby w czasie trwającej epidemii mogły one kształcić się na odległość. Łącznie szkoły funkcjonujące na terenie Gminy Kłobuck pozyskały 41 laptopów, które mogą służyć uczniom do zdalnej nauki. Niestety nie jest to ilość, która mogłaby zabezpieczyć wszystkie potrzeby sprzętowe w tym zakresie. Dyrektorzy, nauczyciele, rodzice podejmują starania, żeby pomóc uczniom, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnego nauczania. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa związanego z koronawirusem, komputery wrócą do szkół i będą  nadal służyć uczniom.

Pieniądze przeznaczone na wsparcie dla uczniów w wysokości 186 mln złotych pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 - 2020. Gmina Kłobuck otrzymała w ramach programu #ZdalnaSzkoła wsparcie w wysokości 79 963 zł.