KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI LUB FILMOWY”

22 Czerwiec 2022

20 czerwca w Szkole Podstawowej w Białej odbyło się podsumowanie I edycji Gminnego Konkursu Plastyczno - Literackiego pt. ,,Mój ulubiony bohater literacki lub filmowy”.
Konkurs objął swoim honorowym patronatem Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.
Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie umiejętności analizy bohatera literackiego i filmowego oraz jego odwzorowania plastycznego.
Konkurs obejmował trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII- VIII. Ogółem wpłynęło 58 prac.
Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonała Sekretarz Gminy Kłobuck Sylwia Piątkowska wraz Dyrektorem Szkoły Małgorzatą Zander-Skwarczyńską.

Laureaci konkursu:
Kategoria klas I- III
I miejsce – Pola Ściebura, kl 2 - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. Józefa Bema w Kamyku;
II miejsce – ex aequo
Antonina Nieszporska, kl.1 - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku;
Jakub Karwat, kl. 2 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Miłosz Noszczyk, kl. 2 - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy;
Marta Kiepura, kl. 2 - Szkoła Podstawowa w Białej.

Wyróżnienie:
Antonina Korzekwa, kl 1 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Maria Kurzyk, kl. 2 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Kacper Pilawka, kl. 1 - Szkoła Podstawowa w Białej;
Maja Plucińska, kl. 1 - Szkoła Podstawowa w Białej;
Szymon Stolarski-Wochal, kl. 3 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Kategoria klas IV-VI
I miejsce - Zuzanna Skowron, kl. 5 - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. Józefa Bema w Kamyku;
II miejsce - ex aequo
Zuzanna Gawrońska, kl. 5 - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. Józefa Bema w Kamyku;
Hanna Bednarczyk, kl. 6 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
III miejsce - ex aequo
Bartosz Szczypiór, kl. 5 - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. Józefa Bema w Kamyku;
Zuzanna Kurek, kl. 5 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Wyróżnienie:
Zuzanna Karwat, kl. 4 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Nikola Mrowiec, kl. 5 - Szkoła Podstawowa w Białej;
Lena Pietruszka, kl. 6 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Jakub Świąć, kl. 4 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Kategoria klas VII-VIII
I miejsce – Oliwia Ściebura, kl. 7 - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. Józefa Bema w Kamyku;
II miejsce - ex aequo
Patrycja Gmyrek, kl. 7 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Wiktoria Pawelak, kl. 7 - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku;
Anna Kurnicka, kl. 8 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Hanna Strzeszyna, kl. 7 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Wyróżnienie:
Adrianna Adamus, kl. 7 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Karolina Kowalczyk, kl. 8 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku;
Weronika Krok, kl. 8 - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku;
Natalia Sitkiewicz, kl. 7 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Po wręczeniu przyznanych nagród Sekretarz Gminy Kłobuck Sylwia Piątkowska i Dyrektor Szkoły Małgorzata Zander-Skwarczyńska wyraziły słowa uznania dla laureatów, pogratulowały osiągnięć, życzyły wszystkim dalszych sukcesów i zaprosiły do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Prace konkursowe zostały wyeksponowane podczas rozdania dyplomów i nagród. Zwracały uwagę swoim poziomem artystycznym - estetyką wykonania, kompozycją, kreatywnością w ujęciu tematu.
Rozdaniu dyplomów towarzyszył występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białej. Łączył się on tematycznie z konkursem.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły przekazała słowa podziękowania dla Pana Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego i Sekretarz Gminy Kłobuck Pani Sylwii Piątkowskiej za wsparcie w organizacji konkursu i ufundowanie nagród konkursowych, a wszystkich gości zaprosiła na słodki poczęstunek.

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI LUB FILMOWY”

22 czerwca 2022