KONKURS MOJA GMINA - MOJA MAŁA OJCZYZNA

22 Luty 2016

Uroczyste rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Informatycznego

"MOJA GMINA – MOJA MAŁA OJCZYZNA"

12 lutego bieżącego roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łobodnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Informatycznego, tym razem pod hasłem: "MOJA GMINA – MOJA MAŁA OJCZYZNA", zorganizowanego jak co roku przez nauczycielki gimnazjum, p. mgr Urszulę Kowalczyk i p. mgr Halinę Nowak. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Dyrektor ZSP w Łobodnie mgr Barbara Karoń, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami z gimnazjów: Lipia, Ostrów, Opatowa, Krzepic, Białej i Łobodna. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie, otrzymali z rąk Burmistrza dyplomy i nagrody, a nauczyciele specjalne podziękowania za przygotowanie podopiecznych do konkursu.

Nagrody ufundowali: Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski i Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o swojej gminie, wzmacnianie więzi młodych ludzi z najbliższą okolicą oraz rozwijanie ich zainteresowań i aktywności poznawczej.

Po obejrzeniu nagrodzonych prezentacji, Burmistrz odniósł się do dużej wiedzy uczniów o swoich gminach, szczególnie z obszaru historycznego, docenił walory techniczne prezentacji a także zachęcił młodzież do dalszych samodzielnych badań nad historią swoich gmin. Następnie podziękował wszystkim za udział w konkursie i poinformował o objęciu nad nim honorowego patronatu.

Poniżej przedstawiamy laureatów i wyróżnionych w konkursie "MOJA GMINA-MOJA MAŁA OJCZYZNA" (edycja III ):

Laureaci:
I miejsce - Julia Kowalik - Gimnazjum w Lipiu
II miejsce - Artur Kowalczyk - Gimnazjum w Łobodnie
III miejsce - Maciej Pełka - Gimnazjum w Ostrowach nad Okszą

Wyróżnieni:
1. Urszula Sawicka - Gimnazjum w Opatowie
2. Michał Podgórski - Gimnazjum w Lipiu
3. Grzegorz Cer - Gimnazjum w Lipiu

Relacja
mgr Urszula Kowalczyk
mgr Halina Nowak