KONCERT NOWOROCZNY

21 Styczeń 2016

Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”

Tancerze ZPiT „Ziemia Kłobucka” zapraszają do obejrzenia tanecznego widowiska prezentującego piękno i barwność polskiego folkloru. W programie tańce i pieśni wielu regionów Polski.

Tanecznym krokiem przeniesiemy się w region częstochowski, region cieszyński, region łowicki, krainę Górnego Śląska i miasto Kraków.

ZPiT "Ziemia Kłobucka" powstał w 2008 roku. W swoich szeregach gromadzi dzieci i młodzież z Kłobucka i okolic w wieku od 4 do 24 lat. W repertuarze posiada polskie tańce narodowe: polonez, mazur, kujawiak, oberek, krakowiak oraz taneczne suity regionów: częstochowskiego, łowickiego, cieszyńskiego, lubelskiego, śląskiego. Do największych osiągnięć zaliczyć można udział w festiwalu folklorystycznym w Sturovie (Słowacja), trzecie miejsce w ogólnopolskim przeglądzie folklorystycznym "Folkloriada", pierwsze miejsce w "Jurajskim Przeglądzie Folklorystycznym" oraz pierwsze miejsce w przeglądzie folklorystycznym powiatu kłobuckiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Opis - Olga Skwara