KONCERT NOWOROCZNY ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA KŁOBUCKA

23 Styczeń 2016
Artyści podczas Koncertu Noworocznego

Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka"

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka" pod wodzą instruktor Pani Karoliny Skiby przedstawili, licznie zgromadzonej publiczności, taneczne widowisko prezentujące piękno i barwność polskiego folkloru. Koncert otworzyła dyrektor MOK-u Pani Olga Skwara, witając zgromadzonych na sali widzów.

W programie artyści zaprezentowali pieśni i tańce z wielu regionów naszego kraju. Podczas występu widzowie mogli zobaczyć charakterystyczne elementy folklorystyczne regionu częstochowskiego, cieszyńskiego, łowickiego a także z Górnego Śląska i Krakowa.

"Ziemia Kłobucka" powstała w 2008 roku, skupia grupę artystów różnej kategorii wiekowej. Do największych osiągnięć "Ziemi Kłobuckiej" zaliczyć można: udział w festiwalu folklorystycznym w Sturovie na Słowacji, trzecie miejsce w ogólnopolskim przeglądzie folklorystycznym "Folkloriada", pierwsze miejsce w "Jurajskim Przeglądzie Folklorystycznym", pierwsze miejsce w przeglądzie folklorystycznym powiatu kłobuckiego.

W widowisku gościnnie wystąpili członkowie Kłobuckiej Kapeli Ludowej.
Koncert przygotowali: Karolina Skiba (choreografia, śpiew), Andrzej Jelonek (muzyka, śpiew), Wojciech Krysiak (dźwięk, światła), Renata Włóka (dekoracje, plakaty).

KONCERT NOWOROCZNY ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ZIEMIA KŁOBUCKA

23 stycznia 2016