Strona Gminy Kłobuck
Drukuj grafikę : tak / nie

KOMUNIKAT W SPRAWIE FUNKCJONOWANIA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLI GMINNYCH

04 Maj 2020

Drodzy Rodzice, Dyrektorzy, Wychowawcy, Nauczyciele!

Odbyły się konsultacje z dyrektorami wszystkich przedszkoli gminnych oraz dyrektorem żłobka gminnego w sprawie otwarcia placówek.

Podjęliśmy decyzję, że Żłobek Gminny w Kłobucku zostanie zamknięty do 24 maja br.

Natomiast przedszkola, w związku z obowiązującymi przepisami prawa muszą zostać otwarte 6 maja. Jedynym rozwiązaniem w obecnym stanie rzeczy, aby uchronić mieszkańców gminy przed sytuacją zagrożenia ich zdrowia i życia jest możliwość wstrzymania pracy przedszkoli wskutek wystąpienia dyrektorów placówek i rad rodziców do organu prowadzącego z wnioskiem o ustalenie przerwy w działalności przedszkola. Jeżeli takie wnioski wpłyną do Urzędu Miejskiego w Kłobucku do 5 maja br., wówczas wszystkie zostaną rozpatrzone pozytywnie o czym Państwa poinformujemy w dniu jutrzejszym.