KŁOBUCCY TENISIŚCI TRIUMFATORAMI PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW ŚLĄSKA

28 Kwiecień 2016

Mateusz Drzyzga wywalczył tytuł indywidualnego mistrza, a drużyna chłopców kłobuckiego gimnazjum – drużynowe zwycięstwo w Półfinale Mistrzostw Śląska SZS w tenisie stołowym w składzie: Mateusz Drzyzga, Kacper Młyńczyk i Jan Sołtysiak. Zawody rozegrane były w kwietniu w hali sportowej w Poczesnej.

Dzięki temu zwycięstwu awansowali do Mistrzostw Śląska, które odbędą się w maju w Zawierciu. Zawodnicy na co dzień trenują w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłobucku.

Zawody zdominowały gimnazja naszego powiatu; wicemistrzostwo wywalczyli gimnazjaliści z Lipia a III miejsce – Opatów. W klasyfikacji indywidualnej oprócz triumfatora turnieju Mateusza Drzyzgi III miejsce wywalczył Piotr Napieraj (Opatów), IV miejsce Wojciech Kilan ( Lipie), V miejsce Kacper Młyńczyk (Kłobuck), VI miejsce Bartosz Helt (Lipie), VII miejsce Jan Sołtysiak (Kłobuck), a VIII miejsce Tymoteusz Kochel z Opatowa.

W klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dziewcząt triumfowały "Częstochowianki" z gimnazjum nr 14, a drużynowe wicemistrzostwo wywalczyły gimnazjalistki z Opatowa w składzie: Patrycja Kasprzak, Iwona Kluba i Maja Morawska, na III miejscu uplasowały się "Kłobuczanki."

Indywidualnie w ,,pierwszej ósemce” znalazły się: V miejsce Zuzanna Kowalczyk (Kłobuck), VII miejsce Patrycja Kasprzak (Opatów), VIII miejsce Natalia Kilan z Lipia. Łącznie w mistrzostwach rywalizowało 27 dziewcząt i chłopców z 9 szkół wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach miejskich i powiatowych.

Relacja - Grzegorz Garbaciak

Młodzi tenisiści z Gminy Kłobuck