do góry
Strona główna Aktualności

KŁOBUCCY TENISIŚCI STOŁOWI W BRZEGU DOLNYM

26 Lipiec 2018
kategoria:
Aktualności

 KŁOBUCCY TENISIŚCI STOŁOWYCH W BRZEGU DOLNYM

20 tenisistów stołowych OSiR Kłobuck doskonaliło umiejętności i kondycję na ośmiodniowym obozie sportowym w Brzegu Dolnym w dn. 14 – 21 lipca 2018 r., którego organizatorem była Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego. Uczestniczyło w nim 66 zawodników z całej Polski. Treningi tenisa stołowego odbywały się trzy razy dziennie na 34 stołach, w tym z robotami treningowymi.

,,Zwracaliśmy uwagę zarówno na technikę gry, regularność uderzeń, pracę nóg czy też umiejętność dobrego serwowania i odbierania serwisów. Szczególnie zwracaliśmy uwagę na aspekty taktyczne poszczególnych zagrań. Były zajęcia teoretyczne z techniki i taktyki gry w postaci prezentacji multimedialnych. Nie zapomnieliśmy o sferze motywacyjnej (mentalnej) u naszych podopiecznych. Prezentacja filmu "110 procent" miała za zadanie uświadomienie naszym podopiecznym celu i zadań treningu sportowego. W filmie tym nasi mistrzowie (Małysz, Lewandowski, Partyka, Bonk, Klepacka, Kusznierewicz) zdradzają co trzeba zrobić, by stanąć na najwyższym stopniu podium”- relacjonują trenerzy.

Oczywiście oprócz treningu typowo pingpongowego uczestnicy mieli zapewnione inne sportowe atrakcje: grali w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, pływali i aktywnie wypoczywali na otwartym kąpielisku na kajakach i rowerach wodnych. Zmaganiom z zawiłościami techniki młodym pingpongistom ambitnie pomagała grupa 9 trenerów: Monika Kwiatkowska, Anna Wnęk, Małgorzata Dudzińska, Marek Chrabąszcz, Łukasz Śnieżka, Piotr Bereziuk, Krystian Kostyk, Przemysław Korzec i Grzegorz Garbaciak oraz sparingpartnerzy na czele z mistrzem Polski Piotrem Chodorskim, Nestorem Wasylkowskim czy Jakubem Witkowskim. 

Z sekcji tenisa stołowego kłobuckiego ośrodka sportu w obozie uczestniczyli: Zuzanna Pawełczak, Maja Bladocha, Alicja Gruca, Aleksandra Kotowicz, Oliwia Ułamek, Jagoda Łuszczewska, Zuzanna Garbaciak, Jakub i Jan Jędryszczak, Jakub Wośtak, Cezary Kupczyk, Jakub Grzyb, Bruno Gruca, Karol Świąć, Adrian Paszkiewicz, Maksymilian Michałowski, Radosław Przybyłek, Oliwier Wojtasik, Oliwer Brzozowski i Tomasz Drzazga. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo tenisa stołowego i hasłem obozu: ,,Ja też kiedyś zostanę mistrzem”. Na zakończenie obozu odbył się turniej w sześciu grupach, podczas którego wszyscy uczestnicy, niezależnie od zajętego miejsca otrzymali słodkie nagrody. Obóz wakacyjny był okresem ciężkiej i świadomej pracy wśród młodych tenisistów stołowych...

Mamy nadzieję, że obóz ten wyzwoli wśród naszych podopiecznych jeszcze większy zapał do treningów i zawodów - stwierdzili zgodnie Przemysław Korzec i Grzegorz Garbaciak.

Wielką atrakcją obozu była wizyta telewizji POLSAT Sport z Mistrzem Europy w biegu na 400 metrów przez płotki - Pawłem Januszewskim w roli reportera na czele (prowadzi także audycję sportową w radiowej Trójce: Biegam bo lubię). Była to doskonała okazja do pierwszych wywiadów młodych adeptów tenisa stołowego przed kamerami ogólnopolskiej telewizji. Obszerna audycja z obozu będzie wyemitowana w programie Atleci.

Relacja – trenerzy

KŁOBUCCY TENISIŚCI STOŁOWYCH W BRZEGU DOLNYM

KŁOBUCCY TENISIŚCI STOŁOWYCH W BRZEGU DOLNYM

10 zdjęć
26 lipiec 2018