Strona Gminy Kłobuck
Drukuj grafikę : tak / nie

KŁOBUCCY TENISIŚCI STOŁOWI NA OBOZIE W BRZEGU DOLNYM

29 Sierpień 2019

14 tenisistów stołowych OSiR Kłobuck doskonaliło umiejętności i kondycję na 8 –dniowym obozie sportowym w Brzegu Dolnym w dn. 21-28.08.2019 r. Uczestniczyło w nim łącznie 70 zawodników. Trzy razy dziennie odbywały się treningi na 35 stołach w tym z robotami treningowymi. ,,Zwracaliśmy uwagę zarówno na technikę gry, regularność uderzeń, pracę nóg czy też umiejętność skutecznego serwisu i odbioru. Szczególnie zwracaliśmy uwagę na aspekty taktyczne poszczególnych zagrań. Były zajęcia teoretyczne z techniki i taktyki gry w postaci prezentacji multimedialnych. Nie zapomnieliśmy o sferze motywacyjnej i mentalnej. Oprócz treningu typowo pingpongowego uczestnicy mieli zapewnione inne sportowe atrakcje: grali w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, pływali i aktywnie wypoczywali na otwartym kąpielisku. Zmaganiom z zawiłościami techniki młodym pingpongistom ambitnie pomagała grupa 9 trenerów: Monika Kwiatkowska, Anna Wnęk, Małgorzata Dudzińska, Marek Chrabąszcz, Łukasz Śnieżka, Piotr Bereziuk, Krystian Kostyk, Przemysław Korzec i Grzegorz Garbaciak oraz sparingpartnerzy na czele z mistrzami Polski Natalią Bajor i Piotrem Chodorskim.  Z sekcji tenisa stołowego kłobuckiego ośrodka sportu w obozie uczestniczyli: Alicja Gruca, Zuzanna Pawełczak, Maja Bladocha, Zuzanna Garbaciak, Jan Jędryszczak, Jakub Grzyb, Krzysztof Wyrębek, Karol Świąć, Bartosz Kocik, Miłosz Chyra, Mateusz Buła, Jakub Saliński, Radosław Kotowicz i Patryk Rakowski. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo tenisa stołowego i hasłem obozu: ,,Ja też kiedyś zostanę mistrzem”. Na zakończenie obozu odbył się turniej o słodkie nagrody w sześciu grupach. Obóz wakacyjny był okresem ciężkiej i świadomej pracy wśród młodych tenisistów stołowych. Mamy nadzieję, że obóz ten wyzwoli wśród naszych podopiecznych jeszcze większy zapał do treningów i zawodów” – stwierdził opiekun sekcji Grzegorz Garbaciak.

OBÓZ KŁOBUCKICH TENISISTÓW SPORTOWYCH

29 sierpień 2019