KKP DELFIN Z MEDALAMI

22 Kwiecień 2021

17 kwietnia 2021 r. w Kędzierzynie Koźlu odbył się Międzynarodowy Miting Pływacki. Podczas tej imprezy nie zabrakło kłobuckich pływaków z KKP Delfin Kłobuck. 20 kwietnia 2021 r. delegacja złożona z pływaków, rodziców i reprezentanta zarządu Michała Kalke, złożyła wizytę w sali sesyjnej gminy Burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu.

Delegacja pochwaliła się sukcesami z ostatnich zawodów, zwłaszcza 2 złotymi medalami Emilii Osadnik, drugim miejscem w stylu dowolnym Oliwii Kuberskiej, ale też wysokimi czwartymi miejscami i rekordami życiowymi w zawodach zrzeszających blisko 500 zawodników z Polski.

Delegacja podzieliła się również obawami na temat sytuacji w Polsce, a mianowicie pandemią i decyzjami związanymi z obostrzeniami, które niekorzystnie wpływają na rozwój naszych zawodników w naszym małym klubie. Największym problemem jest brak możliwości treningu w basenie.

Burmistrz pogratulował sukcesów i życzył dalszego rozwoju w tym jakże wymagającym sporcie, jakim jest pływanie.