IV GALA POETYCKA IM. WŁADYSŁAWA SEBYŁY PN. „ŁOWCO SŁÓW ZAPOMNIANY I SMUTNY…”

07 Luty 2020

6 lutego 2020 roku minęła 118. rocznica urodzin Władysława Sebyły, Kłobucczanina, poety, artysty, podporucznik rezerwy piechoty Wojska Polskiego, patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kłobucku oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku.

Uroczystości upamiętniające poetę rozpoczęły się o godzinie 11:00 spacerem po Kłobucku „śladami” Władysława Sebyły. O miejscu urodzenia, słynnych młynach i szkole ojca Michała opowiedział Pan Stefan Sitkiewicz. Następnie licznie zgromadzone grono mieszkańców mogło obejrzeć film Pana Jacka Janikowskiego „Pamiętamy o Sebyle”, odtworzonym w Izbie Pamięci Władysława Sebyły.

O 15:30 pod obeliskiem Władysława Sebyły znajdującym się przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku został odczytany Apel Poległych, a zgromadzeni goście złożyli kwiaty. W imieniu władz samorządowych hołd poecie oddał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłobucku Józef Batóg oraz Sekretarz Sylwia Piątkowska. Pół godziny później w Sali widowiskowej MOK rozpoczęła się część artystyczna.
Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku po którym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły i IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Sebyły zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku oraz Gminnego Konkursu Recytatorskiego im. Władysława Sebyły zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kłobucku. Wszystkie konkursy odbywały się pod patronatem Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego, który był również jednym z fundatorów nagród.
Następnie wysłuchano wykładu Pani Elżbiety Wróbel pt.: „ Władysław Sebyła nie tylko poeta” oraz okolicznościowych wystąpień zaproszonych gości. Na zakończenie gali wystąpiły Joanna Pilśniak i Katarzyna Owczarek  z teatru AMOK.

Zdjęcia autorstwa: Krzysztof Świtalski KSW Foto, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku
Obszerna fotorelacja pod linkiem: Apel poległym pod obeliskiem Wł. Sebyły

IV GALA POETYCKA IM. WŁADYSŁAWA SEBYŁY PN. „ŁOWCO SŁÓW ZAPOMNIANY I SMUTNY…”

7 luty 2020