INFORMACJA WS. ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO

14 Styczeń 2021

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda informuje:

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

• w terminie od 1 lutego 2021r. do 1 marca 2021r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020r. do 31 stycznia 2021r.,

• w terminie od 2 sierpnia 2021r. do 31 sierpnia 2021r. należy złożyć odpowiedni   wniosek do wójta,  burmistrza  lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021r. do 31 lipca 2021r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2021r.

Pieniądze wypłacane będą w terminach:
1 - 30 kwietnia 2021 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
1 - 29 października 2021 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej dostępny jest na stronie internetowej bip.gminaklobuck.pl w zakładce-Menu Podmiotowe>Urząd Miejski>Załatwianie spraw>Druki do pobrania>Druki z Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (www.minrol.gov.pl), a także w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Urzędu Miejskiego w Kłobucku z siedzibą przy ul. Zamkowej 12, pokój 23 nr tel. 34 317 40 39 w.213.

kategoria: Powiązane pliki [1]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz