INFORMACJA DOT. AKCJI PRZEWONIENIA GAZU ZIEMNEGO

12 Wrzesień 2019

Dot. akcja przewonienia gazu ziemnego na terenie Gazowni w Częstochowie

W trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa będzie przeprowadzała w dniu 20.09.2019 akcję przewonienia gazu ziemnego, która polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

Przedsięwzięcie zostanie wykonane na terenie podległym pod obsługę Gazowni w Częstochowie, który obejmuje:

• - powiat Częstochowa,
  • - powiat częstochowski, gminy: Blachownia, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Rędziny, Starcza,
  • - powiat kłobucki gmina Kłobuck,
  • - powiat lubliniecki gmina Herby.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

kategoria: Powiązane pliki [1]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz