INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE STRAJKU NAUCZYCIELI

05 Kwiecień 2019

INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE STRAJKU NAUCZYCIELI

Szanowni Rodzice

Burmistrz Kłobucka informuje, że w dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Kłobucku, odbyło się spotkanie z dyrektorami Szkół i Przedszkoli na temat ewentualnego strajku nauczycieli od dnia 08 kwietnia br.

Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informujemy, że w szkołach dla których organem prowadzącym jest Burmistrz Kłobucka, nie ma zagrożenia w przeprowadzeniu egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Niezależnie od powyższego informujemy, że zdecydowana liczba nauczycieli szkół i przedszkoli, zadeklarowała udział w zapowiadanym strajku, który prawdopodobnie rozpocznie się od 08 kwietnia 2019 r. Mając na uwadze dobro dzieci dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować skutki strajku.

Zgodnie z zapewnieniami dyrektorów biorących udział w spotkaniu, bez zakłóceń funkcjonować będzie Przedszkole Gminne Nr 4 w Kłobucku. W pozostałych placówkach wystąpi znaczne ograniczenie w obsadzie kadrowej, w związku z czym, apelujemy o możliwość ewentualnego zapewnienia opieki dziecku w domu.

Dyrektorzy w miarę możliwości, starać się będą zapewnić opiekę dzieciom i uczniom, którzy mimo strajku pojawią się w przedszkolu lub szkole. Gmina Kłobuck współpracuje w tym zakresie z dyrektorami placówek. Z pomocą dyrektorom szkół i przedszkoli przyjdą nasze jednostki : Centrum Usług Społecznych (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku) Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Poniżej przedstawiamy informację o przyjęciach do tych jednostek.

1. Centrum Usług Społecznych w Kłobucku ul. Sportowa 14 - 120 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,

2. Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku ul. Targowa 1 – 50 dzieci w wieku szkolnym,

3. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku ul. Sportowa 14 – 50 dzieci w wieku szkolnym.

W/w placówki będą przyjmować dzieci od godziny 8.00.

Samorząd będzie koordynował to działanie, gromadził informacje, a w uzasadnionych przypadkach, na wniosek dyrektora, zapewniał dodatkową pomoc organizacyjną.

Wiemy, że dyrektorzy podejmują wysiłki oraz dokładają wszelkiej staranności, aby wywiązać się z ciężącego na nich obowiązku przeprowadzenia egzaminów oraz zapewnienia uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki. Rozumiemy determinację nauczycieli, ponieważ od wielu lat oświata nie jest doinwestowywana przez kolejne rządy. Liczymy na rozwiązanie zaistniałej sytuacji z myślą o dobru polskiej edukacji.

Prosimy Państwa - Rodziców o zrozumienie sytuacji. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami i na bieżąco będziemy reagować na rozwój sytuacji oraz podejmować stosowne działania, aby ewentualna akcja strajkowa nauczycieli nie odbiła się negatywnie na uczniach.

Wszelkich dalszych informacji na temat spodziewanej akcji strajkowej i metod złagodzenia jej skutków prosimy poszukiwać na stronach internetowych poszczególnych szkół i przedszkoli oraz na oficjalnej stronie Gminy Kłobuck.

Burmistrz Kłobucka
Jerzy Zakrzewski