do góry
Strona główna Aktualności

III KŁOBUCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

07 Styczeń 2019
kategoria:
Aktualności

III KŁOBUCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia po raz trzeci w naszym mieście mieszkańcy wspólnie obchodzili Święto Trzech Króli.

W niedzielę, na kłobuckim rynku uformował się Orszak Trzech Króli, poprzedzony Mszą Św. w parafii pw. św. Marcina. Uczestnicy barwnego orszaku przeszli ulicami naszego miasta. Na czele Orszaku stanęła Święta Rodzina oraz trzej Królowie. Kłobucki Orszak Trzech Króli, wyruszył z Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku, uroczystym korowodem przeszedł na rondo przy ul. 3 Maja, a następnie wrócił na Rynek im. Jana Pawła II, gdzie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. W rolę trzech króli wcielili się Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Radny Rady Miejskiej w Kłobucku Marcin Wojtysek oraz Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz Rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce dr Artur Dąbrowski.

Część artystyczną na rynku poprowadziła Katarzyna Dąbrowska. Na scenie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie naszych szkół. Organizatorzy zapewnili ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Orszak Trzech Króli wpisał się na stałe w kalendarz miejskich imprez.
Po godzinie 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku odbył się spektakl „Anielska Pastorałka”, w której wystąpiły grupy artystyczne działające w MOK-u.

Orszaki tego dnia przeszły w całej Polsce. Mają one zachęcać do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, jak również do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem.

III KŁOBUCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

III KŁOBUCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

10 zdjęć
7 styczeń 2019
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4