do góry
Strona główna Aktualności

II TURNIEJ SPORTOWY

19 Czerwiec 2018
kategoria:
Aktualności

II TURNIEJ SPORTOWY

15 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku odbył się II Turniej Sportowy „DOBRA ZABAWA W DUCHU FAIR PLAY”, którego organizatorem był Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, a współorganizatorem MLKS ZNICZ Kłobuck.

Głównym celem imprezy było zapewnienie wszystkim uczestnikom turnieju możliwości uczestnictwa w atrakcyjnych formach aktywności ruchowej, promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną, rozwijanie bezinteresownej życzliwości i szacunku wobec uczestników turnieju oraz promowanie zdrowej rywalizacji. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. W zawodach rywalizowały drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy. Wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Następnie drużyny przystąpiły do konkurencji sportowych takich, jak: strzały na bramkę, sztafeta sprawnościowa, biegi sztafetowe czy przeciąganie liny. Ponadto chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, a dziewczęta turniej piłki siatkowej.

W trakcie rozgrywek kibicujących i uczestników rozgrzewały zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez instruktorkę Kasię Pikułę.
Wydarzeniu towarzyszyła również prezentacja wozów strażackich, wozu policyjnego i ambulansu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy z uczestników mógł zobaczyć, jak wygląda i działa taki pojazd.

Na tegorocznym Turnieju obecny był również „Sznupek”, pluszowa maskotka policji, który zagrzewał do sportowej rywalizacji. Nie zabrakło też atrakcji takiej jak malowanie twarzy – wykonywane przez uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Gen. Józefa Bema w Kamyku. Wszyscy uczestnicy w trakcie zmagań otrzymali wodę oraz słodki posiłek. Dla zawodników przygotowane były również smaczne kanapki. Dystrybucją prowiantu zajęli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku pod opieką Pani Katarzyny Dąbrowskiej.

Na zakończenie Turnieju Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podziękował wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. W szczególności podziękował Tomaszowi Kasprzykowi, Dariuszowi Wojnowskiemu, Rafałowi Staśkiewiczowi, Andrzejowi Rogaczewskiemu, którzy pomagali przy organizacji rozgrywek, Wydziałowi Edukacji, Kadr i Spraw Administracyjnych, który z ramienia Gminy koordynował przebieg całego wydarzenia przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Zarządem Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kłobucku, a także Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobucku, Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku, Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. Burmistrz podziękował również sponsorom, którzy wsparli imprezę słodkimi wyrobami Firmie Delicpol i Cymes.

Na koniec, oprócz pamiątkowych dyplomów Burmistrz wręczył medale oraz przekazał sprzęt sportowy.

W zawodach sędziowali: Tomasz Kasprzyk, Dariusz Wojnowski, Rafał Staśkiewicz, Rafał Kowalczyk oraz trenerzy z MLKS Znicz Kłobuck.

Pogoda dopisała, dzieci kapitalnie się bawiły, wygrała przede wszystkim fantastyczna atmosfera i wspaniałe samopoczucie wszystkich obecnych.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

II TURNIEJ SPORTOWY

II TURNIEJ SPORTOWY

20 zdjęć
19 czerwiec 2018
  • 1
  • 2