do góry
Strona główna Aktualności

II TURNIEJ SPORTOWY „HIP HIP HURA - ZABAWA NA STO DWA”

21 Wrzesień 2018
kategoria:
Aktualności

II TURNIEJ SPORTOWY „HIP HIP HURA - ZABAWA NA STO DWA”

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 20 września na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku odbył się II Turniej Sportowy „HIP HIP HURA - ZABAWA NA STO DWA”, którego organizatorem był Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Prezes Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „Znicz Kłobuck” Daniel Zalski.

W zawodach wystartowało blisko 200 małych sportowców z gminnych przedszkoli. Celem wydarzenia była integracja najmłodszych z naszej gminy, promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności ruchowej.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Swoją obecnością podczas wydarzenia zaszczyciła nas również Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak, która życzyła wszystkim dobrej zabawy.

Na maluchy czekało kilka zręcznościowych konkurencji, wymagających od nich szybkości, precyzji ruchów, koncentracji, a przede wszystkim współpracy. Były to między innymi: mini mecze piłki nożnej, wyścigi rzędów, slalom z piłką czy zbijak. Dzieci starały się z całych sił, by ukończyć konkurencje z sukcesem. Biorąc udział w poszczególnych zadaniach, pokazały prawdziwego ducha sportowej walki. Nie zabrakło kolorowych banerów, balonów i głośnych oklasków.

W trakcie rozgrywek kibicujących i uczestników rozgrzewały zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez instruktorkę Kasię Pikułę. Niemałym powodzeniem cieszyło się stoisko z farbami i kredkami do malowania twarzy przygotowane przez uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kłobucku pod opieką Pani Agaty Sosnowskiej, Pani Joanny Sosnowskiej i Pani Barbary Zielonki.

Wydarzeniu towarzyszyła również prezentacja wozów strażackich, wozu policji i ambulansu. Każdy z uczestników mógł zobaczyć jak wygląda i działa taki pojazd.
Mamy nadzieje, że niezapomniane wrażenia dostarczyła dzieciakom także przejażdżka na kucyku dzięki uprzejmości Pani Iwony Hoinki z „Małej Farmy” oraz dmuchańce, a wszystko co działo się podczas imprezy obserwował „Sznupek”, pluszowa maskotka Policji.

Wszyscy uczestnicy w trakcie zmagań otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez firmę Delicpol oraz firmę Cymes. Dla zawodników przygotowane były również smaczne kanapki. Dystrybucją prowiantu zajęły się kłobuckie gimnazjalistki. Powodzeniem cieszyła się również wata cukrowa i popcorn.

Na zakończenie Turnieju Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podziękował wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju.

Na koniec, oprócz pamiątkowych dyplomów, Burmistrz oraz członek zarządu MKLS „Znicz Kłobuck” Andrzej Zalski, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak oraz Kierownik Wydziału Edukacji, Kadr i Spraw Administracyjnych Sylwia Piątkowska wręczyli medale oraz przekazali zestawy zabawek dla przedszkolaków.

Turniej prowadził Dariusz Wojnowski a w zawodach sędziowali: Urszula Sikorska, Agnieszka Szyińska-Jeż, Tomasz Kasprzyk, Rafał Staśkiewicz, Andrzej Rogaczewski, Maciej Mońka, Wojciech Mastalerz oraz Mariusz Sikorski.

Pogoda dopisała znakomicie. Niesamowita atmosfera, głośny doping i dużo radości – tak w skrócie można podsumować II Turniej Sportowy „HIP HIP HURA - ZABAWA NA STO DWA”.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

II TURNIEJ SPORTOWY „HIP HIP HURA - ZABAWA NA STO DWA”

II TURNIEJ SPORTOWY „HIP HIP HURA - ZABAWA NA STO DWA”

20 zdjęć
21 wrzesień 2018
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4