II GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

27 Listopad 2019

W Gminnym Przedszkolu Nr 1 w Kłobucku odbył się dzisiaj II Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Jego celem było przede wszystkim rozwijanie poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi, kształtowanie kultury słowa oraz rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych uczniów.
W drugiej edycji konkursu uczestniczyło 16 solistów z przedszkoli z terenu Gminy Kłobuck.
Młodych artystów oceniała komisja w składzie: Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Sekretarz Sylwia Piątkowska, Katarzyna Pikuła oraz Andrzej Jelonek. Szczególną uwagę zwracano na odpowiedni dobór repertuaru, poprawność intonacyjną, dykcję, interpretację utworu oraz wartość artystyczną prezentacji.
Zgromadzona publiczność w osobach nauczycieli, rodziny oraz kolegów i koleżanek z grup, z uwagą i skupieniem słuchała pięknych pieśni patriotycznych pochodzących z różnych okresów polskiej historii. Nie brakowało emocji i wzruszeń, a gromkie brawa nagradzały występ każdego uczestnika konkursu.
Sędziowie nie mieli łatwego zadania, bo uczestnicy dobrze się do konkursu przygotowali. Ponieważ jednak regulamin do tego zobowiązywał, wskazano zdobywców kluczowych miejsc. I tak I miejsce zajęła Alicja Bęben z Gminnego Przedszkola Nr 4 w Kłobucku za wykonanie pieśni „Na nowej górze”,  II miejsce przypadło Marii Kurzyk z Gminnego Przedszkola Nr 2 w Kłobucku za wykonanie pieśni „Płynie Wisła płynie”, a III lokatę zajął Igor Urbańczyk z Oddziału Przedszkolnego w Białej za wykonanie pieśni „Przybyli ułani pod okienko”.
Dla wszystkich uczestników były dyplomy oraz nagrody, a także słodki poczęstunek.
Wszystkim młodym artystom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.
Uczestnicy:
Aleksandra Łukacka, Maria Kurzyk, Tola Kozińska– Gminne Przedszkole Nr 2 w Kłobucku;
Kalina Grzegorzek, Wiktoria Kożuch, Franciszek Trzepizur– Gminne Przedszkole Nr 5 w Kłobucku;
Tymon Michoń, Jakub Haładus, Amelia Matyja– Gminne Przedszkole Nr 1 w Kłobucku
Liwia Wypych– Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie;
Oliwia Kołodziejczyk, Oliwia Soboniak– Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. Józefa Bema w Kamyku, Oddział Przedszkolny w Nowej Wsi;
Alicja Bęben, Pola Pogoda, Jakub Karwat– Gminne Przedszkole Nr 4 w Kłobucku;
Igor Urbańczyk– Oddział Przedszkolny w Białej.

II GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

27 listopad 2019