I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

14 Grudzień 2015
Uczestnicy Turnieju

W minioną niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku stawiło się 35 amatorów "królewskiej gry" aby wziąć udział w I Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Kłobucka.

W przygotowaniach do turnieju pomógł również Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku Jacek Krakowian.

Turniej rozegrany był na dystansie VII rund, systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe, P-15 (15 minut dla zawodnika).

Oficjalne rozpoczęcie turnieju ogłosiła Dyrektor MOK Olga Skwara.
Swoją obecnością na turnieju zaszczycili uczniowie z Koła Szachowo-warcabowego ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłobucku, prowadzonego przez Panią Jadwigę Kurczabę.

Puchary i medale ufundował Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski natomiast nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników firma Print Cycero.
Dyrektor MOK Olga Skwara zasponsorowała nagrody dla finalistów Turnieju.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, grano w duchu fair play. Dla wszystkich gości turnieju zorganizowano poczęstunek.

Turniej prowadzili, sędziowali i podsumowali Elżbieta i Igor Pyrkosz z UKS "HETMAN" Częstochowa a wręczenia pucharów pamiątkowych, medali i nagród dokonał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Wyniki turnieju w linku poniżej
Wyniki turnieju

I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY 2015