I GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY OTWARTE KRAJOBRAZY MIASTA I GMINY KŁOBUCK

22 Grudzień 2021

20 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w I edycji Konkursu „Otwarte krajobrazy Miasta i Gminy Kłobuck”. Temat konkursu był związany z obchodami Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, został objęty patronatem honorowym Burmistrza Kłobucka oraz Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka. W konkursie uczestniczyli uczniowie z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Łącznie nadesłano 149 zdjęć. Komisja konkursowa przyznała 8 tytułów laureata oraz 10 wyróżnień. Nagrody ufundowała Gmina Kłobuck.

W uroczystości udział wziął Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Sekretarz Gminy Kłobuck i Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka Sylwia Piątkowska, Krzysztof Świtalski - fotograf z KSW Foto oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku Paweł Kotkowski i Sylwia Galle.

Nagrody rzeczowe odebrali w kategorii klas młodszych:

Oskar Sowula z SP 1 w Kłobucku - laureat I miejsca, Weronika Cholewa z SP 3 w Kłobucku - laureatka II miejsca, Maksymilian Ściebura z SP 1 w Kłobucku - laureat III miejsca oraz Alicja Gaj z SP 3 w Kłobucku, która uzyskała wyróżnienie.

Nagrodzeni w kategorii klas starszych to: Anna Telęga z SP 3 i Anna Blukacz z SP 2 - laureatki I miejsca, Tola Roman z SP 3 w Kłobucku - laureatka II miejsca, Julia Chłąd z SP w Łobodnie i Jakub Kochalski z SP 3 w Kłobucku - laureaci III miejsca.

Nagrody dla uczniów wyróżnionych odebrali: Miłosz Folcholc z SP w Białej, Mateusz Urbański z SP w Libidzy, Jakub Gawęda z SP 2 w Kłobucku oraz Hanna Bęben, Kaja Kowalczyk, Weronika Błaszczykowska, Tymoteusz Dąbrowski, Maja Kowalczyk, Jakub Pawlik – uczniowie SP 3 w Kłobucku.

Uroczystość prowadzili reprezentanci Samorządu Uczniowskiego - Wiktoria Sawicka i Michał Słomczyński, którzy złożyli świąteczna życzenia wszystkim zaproszonym gościom oraz nauczycielom i uczniom uczestniczącym w rozdaniu nagród.

Już dzisiaj zapraszamy uczniów do fotografowania krajobrazów miasta i gminy Kłobuck, ponieważ kolejna edycja konkursu już za rok.

I GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY OTWARTE KRAJOBRAZY MIASTA I GMINY KŁOBUCK

22 grudnia 2021