I FORUM MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW POWIATU KŁOBUCKIEGO

16 Marzec 2016

Redakcja „Gazety Kłobuckiej” wraz z Miastem Kłobuck, Starostwem Powiatowym oraz Stowarzyszeniem LGD Zielony Wierzchołek Śląska, podjęła się organizacji I Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw Powiatu Kłobuckiego. Forum zorganizowano z myślą o liderach rozwoju gospodarczego regionu w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak również prężnie działających rodzinnych firm, odznaczających się innowacyjnością, rzetelnością oraz poszanowaniem zasad etyki biznesu.

Uczestnicy panelu szkoleniowego będą mieli możliwość uzyskania m.in. informacji na temat finansowania swojej działalności ze środków unijnych  na lata 2014-2020, spotkania z naczelnikiem urzędu skarbowego, który będzie odpowiadał na pytania związane z przepisami podatkowymi oraz o zmianach jakie czekają przedsiębiorców. Na naszych przedsiębiorców czeka mnóstwo niespodzianek m.in. od marki BMW, które uświetni kłobuckie Forum wystawą motoryzacyjną.

10.00 – Oficjalne otwarcie Forum (sala widowiskowa MOK w Kłobucku)
11.00 –„Rozpocznij działalność – PoŻyczymy Ci sukcesu” – finansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej – Wojciech Zbróg, Fundusz Górnośląski SA.
11.45 -„Pożyczka sposobem na rozwój firmy?” – finansowanie wydatków bieżących oraz inwestycji z uwzględnieniem preferencyjnej pożyczki inwestycyjnej – Małgorzata Obuchowska-Gembala, Fundusz Górnośląski SA.
12.15  – „Wadium w formie poręczenia – wsparcie dla przedsiębiorców startujących w przetargach” – Anna Caban, zastępca dyrektora Śląskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego.
13.00 – „Zmiany w przepisach podatkowych oraz co powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca, aby uniknąć kar podatkowych” – Mariusz Staśkiewicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Kłobucku. Uczestnicy wykładu będą mogli zadawać pytania dotyczące kwestii podatkowych oraz ich zawiłości z którymi spotykają się prowadząc swoją firmę.
14.00 –„Możliwości finansowania projektów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD «Zielony Wierzchołek Śląska»” – Marcin Świerczyński, kierownik biura LGD „Zielony Wierzchołek Śląska”.

Miejsce: sala sesyjna Urzędu Miejskiego Kłobuck, ul. 11 Listopada 6. Forum jest dostępne dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Powiatu Kłobuckiego.

Serdecznie zapraszamy!