09 Maj 2018

TRWAJĄ WIOSENNE INWESTYCJE I REMONTY
W GMINIE KŁOBUCK

- Trwają prace rewitalizacyjne targowiska miejskiego w Kłobucku. Pierwszy etap robót budowlanych rozpoczął się w kwietniu br. Prace mają potrwać do 31 października 2018 roku. Drugi etap rozpocznie się 15 kwietnia 2019 roku i potrwa do 16 lipca 2019 roku.

- Trwają również prace przebudowy i rozbudowy budynku strzelnicy położonym na terenie OSiRu w Kłobucku. W nowo powstałym obiekcie, którego zakończenie remontu zaplanowano na koniec wakacji br. powstanie Kłobuckie Centrum Usług Społecznych.

- Przy ul. Harcerskiej w Kłobucku przebudowywany i rozbudowywany jest budynek z przeznaczeniem na Centrum Integracji i Aktywności Społecznej. Prace mają potrwać do końca sierpnia br.

- W Kamyku przy ul. Reymonta prowadzone są prace remontowe związane z budową oraz remontem jezdni i chodnika rozpoczynające się od drogi wojewódzkiej 491. Prace obejmują odcinek ul. Reymonta w Kamyku i ul. Szkolnej w Kłobucku i są współfinansowane przez Gminę Kłobuck i Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

KOLEJNE INWESTYCJE W PRZYGOTOWANIU

Obecnie trwa procedura rozstrzygnięcia przetargów na: budowę oświetlenia ulicznego odcinka ul. Pogodnej w Kłobucku; budowę dróg gminnych wraz z kanalizacją deszczową na Osiedlu SMUGI II w Kłobucku - etap II (ulice: Leśmiana, Poświatowskiej i Nałkowskiej)"; budowę ciągów pieszo-rowerowych na terenach zielonych w Kłobucku wraz z budową oświetlenia, kładki nad rzeką Biała Oksza i budową całej infrastruktury towarzyszącej".

9 maj 2018