GAZYFIKACJA KŁOBUCKA

18 Czerwiec 2021

28 maja w Urzędzie Miejskim w Kłobucku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa w celu omówienia planu gazyfikacji gminy Kłobuck. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu Ziemowit Podolski oraz Kierownik Projektu Inwestycji Strategicznych Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu Krzysztof Gubisz.

Wybudowanie sieci gazowej rozpocznie się od części południowo-zachodniej miasta, od granicy z gminą Opatów na odcinku ok. 12,5 km. Spółka planuje dalsze uruchamianie postępowań przetargowych, pozwalających na dalszą gazyfikację Kłobucka, co przekłada się na ok. 20 km sieci gazowej. Planowane zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec roku 2023. Trwają również prace związane z zaprojektowaniem gazociągu stanowiącego potencjalne źródło zasilania dla całego powiatu kłobuckiego, a co za tym idzie również miejscowości, które nie będą objęte pierwszym etapem gazyfikacji gminy Kłobuck.

Szczegółowy wykaz zadań:
Zadanie nr 1
Rozpoczęcie prac 31.10.2021 – Zakończenie prac 31.10.2023
ulice: Akacjowa, Kasztanowa, Kołątaja, Korczaka, Zakrzewska, Hallera, Sienkiewicza, Słowackiego, Jasna, Dworcowa, Kościuszki, Drukarska, Górnicza.
Zadanie nr 2
 Rozpoczęcie prac 31.03.2022 – Zakończenie prac 31.10.2023
ulice: Gagarina, Ogrodowa, Mickiewicza, Polna, Ściegiennego, ks. Skorupki, Sadowa, Gajowa, Szkolna, Kochanowskiego, Leśmiana, Poświatowskiej, Nałkowskiej, Reymonta, Żytnia.
Zadanie nr 3
 Rozpoczęcie prac 31.03.2022 – Zakończenie prac 31.10.2023
ulice: Bohaterów Bitwy pod Mokrą, Harcerska, Paderewskiego (9-Maja), Gen. Rómmla, Przechodnia, Kardynała Wyszyńskiego, Baczyńskiego, Kochanowskiego, Dąbrowskiego, Czarneckiego, Żółkiewskiego, Krótka, Władysława Sebyły, Mała, Andersa, Głowackiego, Bema, Bieniowskiego, Żwirki i Wigury, Gen. Maczka, Hubala, Dywizjonu 303.
Zadanie nr 4
Rozpoczęcie prac 31.03.2022 – Zakończenie prac 31.10.2023
ulice: Długosza, Teligi, Pogodna, Zamkowa, Orzeszkowej, Poprzeczna, Wiśniowa, Cicha, Radosna, Konopnickiej, Wesoła, Równoległa, Ustronna, Prosta.

W najbliższym czasie odbędzie się również spotkanie przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa z przedsiębiorcami z terenu gminy dotyczące możliwości przyłączy dla firm.