GAMEDEV RUSZYŁ W KŁOBUCKU

04 Listopad 2022

Kłobuck jest trzecim miastem w Polsce, po Częstochowie i Lublinie, gdzie rozpoczął się pilotażowy program „Start w gamedev”. Oficjalnie został otwarty 29 października przez wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego i dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych Mikołaja Turowskiego. Inauguracyjna konferencja miała miejsce w Urzędzie Miejskim w Kłobucku.

W spotkaniu wzięła udział młodzież z liceów – kłobuckiego i krzepickiego, która zarejestrowała się do projektu. W uroczystym starcie uczestniczyli także wicewojewoda śląski Robert Magdziarz oraz burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

"Start w Gamedev" to cykl nieodpłatnych warsztatów dla osób, które chcą dowiedzieć się jak projektować gry oraz wykorzystywać je w swoim biznesie.

Program realizowany będzie podczas 4 zjazdów szkoleniowych w weekendy, w trakcie których biorący udział zgłębią tajniki pracy w gamedevie oraz nabędą praktyczne umiejętności w tworzeniu gier. Ostatnim etapem będą warsztaty specjalne dla wyselekcjonowanej grupy uczestników z gwiazdami polskiego gamedevu. Aby zgłosić się do programu wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu rekrutacyjnym na stronie: https://startwgamedev.pl.

GAMEDEV RUSZYŁ W KŁOBUCKU

4 listopada 2022