GALA WOLONTARIUSZY

08 Listopad 2022

W dniu 28.10.2022 r. odbyła się uroczysta Gala Wolontariuszy w ramach Projektu ,, Centrum Integracji i Aktywności Społecznej '' realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku.  Burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz sekretarz Sylwia Piątkowska w ramach podziękowań wręczyli Paniom Wolontariuszkom statuetki wraz z upominkami.

Wolontariuszki, to uczestniczki w/w Projektu oraz mieszkanki Gminy, które aktywnie pracowały na rzecz społeczności lokalnej w okresie ostatnich dwóch lat.

Wolontariuszki aktywnie współpracowały z innymi podmiotami, wspólnie z uczestnikami projektu podejmowały się różnego rodzaju działań takich jak: udzielanie korepetycji, wspieranie osób niepełnosprawnych, wykonywanie prac porządkowych i innych. Dodatkowo angażowały się w organizację spotkań integracyjnych uczestników projektu ze społecznością lokalną.

Wzajemna pomoc, chęć dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem z innymi uczestnikami Projektu spowodowała, że Wolontariuszki rozwinęły swoje umiejętności społeczne, interpersonalne oraz umiejętność niesienia bezinteresownej pomocy innym osobom, co w konsekwencji niesie pozytywny wpływ na funkcjonowanie całej społeczności lokalnej – mówi burmistrz Jerzy Zakrzewski.

GALA WOLONTARIUSZY

8 listopada 2022