GALA 100-LECIA ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

05 Luty 2020

1 lutego w Częstochowie podczas uroczystej gali z okazji obchodów 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski został uhonorowany Medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Prezes ŚlZPN Henryk Kula ora Prezes Podokręgu Częstochowa Grzegorz Derek wyrazili w ten sposób podziękowanie dla samorządów, które od wielu lat wspierają rozwój piłki nożnej, budując profesjonalne obiekty sportowe. Stawiają na młode pokolenia, dofinansowując szkolenie dzieci i młodzieży oraz nagradzają za zdobyte osiągnięcia. W podziękowaniu za wyróżnienie, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, w imieniu samorządowców złożył na ręce Prezesa ŚlZPN gratulacje życząc jednocześnie wiele sukcesów i wszelkiej pomyślności dla wszystkich osób działających na rzecz śląskiej piłki.
Aktualnie w Gminie Kłobuck mamy pięć klubów piłkarskich występujących w różnych klasach rozgrywkowych, będących członkami Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Każdego roku gmina wspiera sportowców poprzez przekazywanie dotacji w ramach otwartego konkursu między innymi  w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

zdjęcia: Krzysztof Świtalski KSW FOTO

GALA 100-LECIA ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ