FINAŁ ŚWIĄTECZNEJ PACZKI DLA SENIORÓW

23 Grudzień 2020

Otworzyć serce i przekazać produkty na Święta Bożego Narodzenia dla osób starszych z Gminy Kłobuck – taki cel przyświecał akcji „Świąteczna paczka dla seniorów”. W inicjatywę Urzędu Miejskiego w Kłobucku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłobucku włączyły się gminne przedszkola, szkoły i przedsiębiorcy. Zbiórka produktów trwała ponad 3 tygodnie na terenie całej gminy. Zebraliśmy ogromną ilość produktów spożywczych, w tym suchej żywności o długim terminie przydatności, słodyczy oraz drobne kosmetyki i środki chemiczne.

Z zebranych darów pracownicy urzędu przygotowali paczki, które burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski z sekretarzem Gminy Kłobuck Sylwią Piątkowską osobiście dostarczyli do mieszkańców.
Dziękujemy pracownikom, uczniom i rodzicom Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Łobodnie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. Józefa Bema w Kamyku, Szkoły Podstawowej w Białej, Szkoły Podstawowej w Libidzy, Przedszkola Gminnego nr 1 w Kłobucku, Przedszkola Gminnego Nr 2 w Kłobucku, Przedszkola Gminnego Nr 4 w Kłobucku, Przedszkola Gminnego Nr 5 im. Jana Brzechwy w Kłobucku, firmie Delicpol z Kamyka, firmie Zalchem ze Zwierzyńca Pierwszego, wszystkim pracownikom urzędu, którzy włączyli się w zbiórkę i Wam drodzy mieszkańcy za dostarczenie darów do gminnych placówek.

Otrzymane wsparcie odbieramy jako świadectwo solidarności społecznej oraz zapewnienie, że nie jesteśmy sami i mamy Przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć. W sytuacji dla całego kraju bardzo wyjątkowej, wiążącej się z zagrożeniem poczucia bezpieczeństwa o życie i przede wszystkim zdrowie każdego z nas, gesty bezinteresowności oraz pomocy potrzebującym są na wagę złota. W ostatnich tygodniach przekonujemy się, że jest ich wiele.

Niezmiernie miło było nam widzieć uśmiech i niejednokrotnie łzy wzruszenia wśród obdarowanych osób. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji chociaż w niewielkim stopniu przyczyniliśmy się wspólnie do tego, że te Święta dla obdarowanych  będą piękniejsze.

FINAŁ ŚWIĄTECZNEJ PACZKI DLA SENIORÓW

23 grudnia 2020