11 Maj 2018

EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA NAJMŁODSZYCH

W dniach 7-10 maja 2018 roku Gmina Kłobuck w ramach edukacji ekologicznej zorganizowała cykl przedstawień teatralnych pt „Czerwony Kapturek”. Spektakle odbyły się w przedszkolach i szkołach podstawowych naszej gminy. „Czerwony Kapturek” to spektakl przygotowany na podstawie najbardziej znanej bajki dla dzieci.
Wyprawa Czerwonego Kapturka do chorej Babci staje się okazją do przybliżenia widzom piękna przyrody. Niestety Czerwony Kapturek zapomina jak powinien zachowywać się w lesie, głośno śpiewa, zbacza ze ścieżki i rozrzuca śmieci. Na szczęście po rozmowie z Leśniczym, uświadamia sobie swoje złe zachowanie i przyrzeka poprawę.

Tematyką przedstawienia jest przede wszystkim ochrona środowiska. Dzieci biorą czynny udział w widowisku - odpowiadają na pytania Leśniczego, uczą się rozpoznawać zwierzęta leśne i ptaki po ich śpiewie, tańczą z aktorami. Dowiadują się również jakie są konsekwencje wyrzucania śmieci w lesie oraz biorą udział w jego posprzątaniu. Czerwony Kapturek i Leśniczy uczą najmłodszych prawidłowej segregacji śmieci. Spektakl uczył dzieci czujności w kontaktach z nieznajomymi, który czasem może być groźny w skutkach.

11 maj 2018