DZIEŃ Z BURMISTRZEM

07 Luty 2016
Przedszkolaki na sali widowiskowej MOK-u

Zadaniem każdego przedszkola jest kształtowanie umiejętności społecznych dzieci oraz porozumiewania się z dorosłymi. Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 4 w Kłobucku miały okazję poznać bliżej Urząd Miejski w Kłobucku i podległe mu jednostki, spędzając piątek w towarzystwie Burmistrza Jerzego Zakrzewskiego oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Olgi Skwary i Dyrektora Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Oświaty Samorządowej Jacka Krakowiana.

Był to prezent od jednego z rodziców, który na 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował „Dzień z Burmistrzem” i postanowił przekazać go najmłodszym z Przedszkola nr 4 w Kłobucku.
Punktualnie o godzinie 9.00 Burmistrz i Dyrektor MOK-u pojawili się w placówce przedszkolnej uczęszczanej przez najmłodszych.

Dzieciaki nie mogły doczekać się wizyty Burmistrza, do której przygotowywały je Wychowawczynie. Maluchy wiedziały, że Burmistrz jest osobą sprawującą najważniejszą funkcję w Urzędzie Miasta, nazwały go więc „Królem.”
Spod przedszkola, autokarem wraz ze swoimi gośćmi, przedszkolaki udały się do Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Oświaty Samorządowej, aby zobaczyć jak wygląda praca urzędnicza jednostki, której podlega między innymi ich przedszkole. Najmłodszych po budynku oprowadził Dyrektor Jacek Krakowian. Dzieciaki zobaczyły jak wyglądają poszczególne biura, jak się w nich pracuje, następnie udały się na salę konferencyjną, gdzie mogły zadawać pytania Burmistrzowi i Obecnym Dyrektorom. Kolejnym etapem „podróży” przedszkolaków był Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku, gdzie niemal przez dwie godziny bawiły się na scenie sali widowiskowej pod czujnym okiem animatora.

Później dzieci przeszły do budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku. Na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego młodzi mieszkańcy naszego miasta mogli chwilę odpocząć, napić się ciepłych napojów i zjeść pizze. Po odpoczynku i nabraniu sił, udały się do biura Burmistrza, gdzie zobaczyły jak wygląda jego gabinet, dowiedziały się na czym polega jego praca, ile ma obowiązków i zadań w swoim zakresie i jak ważną pełni funkcję w mieście. Każde z dzieci mogło usiąść za biurkiem i przez chwilę poczuć się jak Pan Burmistrz.

Przedszkolaki z czwórki zadały Burmistrzowi wiele pytań, między innymi:

”Czy będziemy robić kulki ze śniegu i czy będzie się pan nimi z nami rzucał?”
”Kiedy pan wybuduje drogę rowerową, po której będę mogła chodzić?”

Burmistrz cierpliwie odpowiadał najmłodszym na wszystkie ich pytania. Z ust dzieciaków Burmistrz usłyszał również podziękowania za lodowisko, z którego jak się okazało korzystają nawet czterolatki.
Na koniec wizyty maluchy wręczyły Burmistrzowi własnoręcznie przygotowaną pamiątkę, na której znajdują się ich zdjęcia i podziękowania dla Burmistrza.

Dzięki tej inicjatywie i pomysłowi jednego z rodziców maluchy rozpoczęły cykl wycieczek „poznajemy zawody.”

Więcej zdjęć na oficjalnym Facebooku Gminy Kłobuck https://www.facebook.com/

DZIEŃ Z BURMISTRZEM