DOFINANSOWANIE BAZ SPORTOWYCH

22 Kwiecień 2016

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął „Program rozwoju bazy sportowej z uwzględnieniem dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na 2016”.

Tegoroczny limit środków dla województwa śląskiego to ok. 14,6 mln zł, z czego ponad 10,6 mln zł to pieniądze przeznaczone na nowe inwestycje. W tym roku dofinansowanie otrzyma 59 projektów. Pieniądze otrzyma 45 nowych inwestycji oraz 14 już realizowanych. Program obejmuje także tzw. listę rezerwową. Zawiera ona 13 inwestycji, które w przypadku otrzymania dodatkowych środków finansowych z ministerstwa mogą zostać wprowadzone do Programu rekomendacją Zarządu.

Program Rozwoju Bazy Sportowej przygotowywany jest każdego roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu rozwój infrastruktury sportowej w gminach całego kraju. Na poziomie województw o rozdziale przyznanej puli decydują sejmiki.

Urząd Marszałkowski na stronie http://www.slaskie.pl opublikował listę dofinansowanych inwestycji. Przedsięwzięcie Gminy Kłobuck dotyczące budowy boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku jest na liście inwestycji noworozpoczynanych, natomiast przebudowa szkolnego boiska sportowego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłobucku jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej w Programie Rozwoju Bazy Sportowej i również ma szansę na otrzymanie dofinansowania.