DNI KŁOBUCKA ZA NAMI

18 Czerwiec 2018

Mnóstwo atrakcji przygotowanych z okazji tegorocznych Dni Kłobucka przyciągnęły do naszego miasta wielu zainteresowanych.

W piątek, 15 czerwca br., na stadionie OSiR w Kłobucku rozpoczęły się zawody sportowe dla dzieci, wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury grupa aMOK wystawiła sztukę pt. „Mały Książę”.

W sobotę odbył się turniej „Wymiatacze”. Tym razem najlepsi okazali się zawodnicy NGB Kłobuck. Na scenie nie zabrakło lokalnych artystów, grup związanych z Miejskim Ośrodkiem Kultury, takich jak: Kapela u Andrzeja, Kłobuczanie, ZPiT Ziemia Kłobucka, aMOK, zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu, zespołu Marbonare oraz finalistów Uczniowskiego Amatorskiego Przeglądu Artystycznego. Późnym wieczorem odbyły się koncerty Marceliny Szlachcic, Adama Sikorskiego, Zespołu Maczo, Prohibicji oraz zespołu Łzy.

W sobotnich koncertach na rynku uczestniczyli goście partnerskiego miasta Štúrovo na Słowacji na czele z Burmistrzem Eugenem Szabó, który razem z Burmistrzem Kłobucka Jerzym Zakrzewskim przywitał wszystkich zebranych na rynku. Sobotni wieczór zakończyła dyskoteka pod chmurką.

Niedziela rozpoczęła się od turnieju piłkarskiego o Puchar Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego na kłobuckim OSiRze. W tym samym czasie nad Zalewem Zakrzew odbyły się zawody wędkarskie. O godzinie 12.00 na kłobuckim rynku rozpoczęły się zawody STRONGMAN – Puchar Narodów. Niedzielne popołudnie na kłobuckim rynku to także występy podopiecznych grup związanych z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Na zakończenie Dni Kłobucka wystąpiły zespoły: The Bartenders, Forsal oraz gwiazda wieczoru zespół VIDEO.

Na płycie rynku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło stoisk wystawienniczych z produktami lokalnymi. W tych dniach można było obejrzeć prace lokalnych artystów. Najmłodsi mogli korzystać z atrakcji wesołego miasteczka. Na stoisku Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych można było m.in. zbadać cerę. Przy stoisku ZHP każdy mógł stworzyć własne przypinki.

Dziękujemy za liczną frekwencję oraz świetną atmosferę. Do zobaczenia za rok.

DNI KŁOBUCKA ZA NAMI

19 czerwiec 2018