do góry
Strona główna Aktualności

CZYSTE POWIETRZE

01 Październik 2018
kategoria:
Aktualności

Ministerstwo Środowiska ogłosiło nabór do Programu CZYSTE POWIETRZE, który realizowany będzie w latach 2018 -2029. Program ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Dla przygotowania odbiorców do skorzystania z Programu Ministerstwo Środowiska prowadzi kampanię informacyjno – edukacyjną. Spotkania informacyjne, które rozpoczęły się 4 września br. i będą trwały do 15 października br, organizowane są we wszystkich 2453 gminach w Polsce.

W trakcie spotkań prezentowane są założenia Programu, omawiane są rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, jak również przedstawiany jest sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Spotkania prowadzone będą przez przedstawicieli wojewódzkich funduszu ochrony środowiska a także przez ekspertów MŚ, NFOŚiGW. oraz Inspekcji Ochrony Środowiska . Będą one okazją do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych dla wypełnienia wnioskówi skorzystania z Programu. Prowadzący spotkania eksperci przedstawią również problematykę ochrony powietrza oraz epizodów smogowych w tym skutków zdrowotnych i ekonomicznych tych zjawisk.

W Gminie Kłobuck spotkanie odbędzie się w dniu 4 października 2018 r. o godzinie 18.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku, ul. 11 Listopada 6, zgodnie z harmonogramem: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/harmonogram-spotkan/
Wszystkie informacje na temat Programu dostępne są na stronie:
https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/