do góry
Strona główna Aktualności

CZTERY MEDALE ORIENTU NA ŚLĄSKIEJ LIDZE JUDO

03 Grudzień 2018
kategoria:
Aktualności

 

 Cztery medale Orientu na Śląskiej Lidze Judo

Pięcioosobowa reprezentacja sekcji Judo Orientu Kłobuck wzięła udział w szóstej edycji Śląskiej Ligi Judo. Turniej w którym wystartowało ponad 180 zawodników z całego Śląska odbył się w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach.

Wyniki osiągnięte przez młodych Judoków z Kłobucka to: złoty medal Dominik Jaskuła kat. 24kg, złoty medal Jan Kuźnik kat. 30kg, srebrny medal Antoni Kutynia kat. 46kg, brązowy medal Marta Gryglewska kat. 20kg, IV miejsce Szymon Kasprzyk kat. 22kg.

Była to szósta i zarazem ostatnia już w tym roku edycja Śląskiej Ligi Judo. Śląska Liga Judo to cykl 6 turniejów (Koszęcin, Ożarowice, Piekary Śląskie, Radzionków, Bytom, Tarnowskie Góry), którego trzy odbywają się przed wakacjami a kolejne trzy jesienią. Zawodnicy Kłobuckiego Orientu brali udział w dwóch ostatnich turniejach, które odbyły się w Bytomiu i Tarnowskich Górach zdobywając łącznie 8 medali (3 złote, 3 srebrne, 2 brązowe).

W przyszłym roku zawodnicy Orientu planują starty we wszystkich 6 turniejach. Władze klubu poczyniły już pierwsze starania aby w przyszłym roku jeden z 6 turniejów Śląskiej Ligi Judo odbył się w Kłobucku.

relacja Sławomir Jaskuła

Judo Orient Kłobuck na Śląskiej Lidze Judo

3 zdjęć
3 grudzień 2018