do góry
Strona główna Aktualności

CZARNE PASY W WOJOWNIKU

10 Marzec 2016
kategoria:
Aktualności

W miniony weekend oczy wszystkich miłośników polskiego Taekwon-do skierowane były w kierunku Wrocławia. W piątkowy wieczór rozpoczęło się tam seminarium szkoleniowe dla trenerów i zawodników z całej polski. Szkolenie prowadził mistrz Jerzy Jedut – obecny prezes Polskiego Związku Taekwon-do. Swoje umiejętności techniczne w trakcie seminarium doskonalił trener kłobuckiego Wojownika – Artur Osuchowski. Udział w seminarium jest doskonałą okazją do uaktualnienia wiedzy oraz cyklicznego doskonalenia umiejętności technicznych pod okiem mistrza.

Wydarzeniem, które stanowiło ukoronowanie weekendu był egzamin na stopnie mistrzowskie (Dan). Egzamin ten organizowany jest przez Polski Związek Taekwondo (w przeciwieństwie do egzaminów uczniowskich, które organizowane są przez poszczególne kluby) i jest wspólny dla zawodników z całej Polski. W tym roku egzaminatorami byli mistrz Ung Kim Lan IX Dan oraz Jerzy Jedut VIII Dan. Kłobuck reprezentowali: Hubert Gloc, Kacper Psuj oraz Damian Wolny. W trakcie egzaminu sprawdzane są umiejętności techniczne, wytrwałość, umiejętność samoobrony, siła a także wiedza z zakresu taekwondo. Panowie zaprezentowali naprawdę wysoki poziom swoich umiejętności i każdy z nich uzyskał promocję na stopień I Dan i z dumą może założyć czarny, mistrzowski pas. Wielkie gratulacje należą się Hubertowi, który podchodził do egzaminu już po raz czwarty, a mimo to nie poddał się i pokazał czym jest prawdziwa wytrwałość w taekwondo.

Klub sportowy Wojownik wychował już 7 posiadaczy czarnych pasów – tegoroczni promowani dołączyli do Macieja Frydrycha, Aleksandry Koszczyk, Patrycji Drabczyk oraz Zuzanny Tomczyk, którzy swoje czarne pasy noszą od zeszłego roku.

Relacja Trenera Artura Osuchowskiego

CZARNE PASY W WOJOWNIKU

CZARNE PASY W WOJOWNIKU

4 zdjęć
9 marca 2016