CENTRUM LOGISTYCZNE W GRUSZEWNI

20 Wrzesień 2019

18 września odbyła się uroczystość zakończenia pierwszego etapu budowy centrum logistycznego firmy Hillwood zlokalizowanego w Gruszewni. Gminę Kłobuck reprezentował Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Sekretarz Sylwia Piątkowska.
Powstała pierwsza hala przemysłowa, przeznaczona pod długoterminowy wynajem przedsiębiorcom do prowadzenia działalności gospodarczej. Inwestycja znajduje się przy węźle autostradowym tuż obok drogi krajowej nr 43 na styku Libidzy i Gruszewni, a w obrębie parku mają powstać jeszcze drogi gminne.

Podczas uroczystości odbył się panel dyskusyjny na temat nowych lokalizacji na mapie magazynowej Polski pt. „Droga do wielkich inwestycji w małych miastach”, do której został zaproszony Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski w towarzystwie Prezesa zarządu Hillwood Polska Huberta Michalaka, Dyrektora Delta Trans Pawła Rzepki oraz Dyrektora JJL Tomasza Miki.

Firma Hillwood wierzy w potencjał rozwoju nowych rynków magazynowych. Lokalizacje takie jak ta w Gruszewni mogą zaoferować najemcom wiele zalet, między innymi coraz lepszą infrastrukturę drogową. Jednocześnie pozwalając na łatwiejszą rekrutacje pracowników niż bardziej nasycone wiodące rynki. Te czynniki w głównej mierze decydowały o podjęciu decyzji w sprawie realizacji pierwszego projektu w naszej gminie.

CENTRUM LOGISTYCZNE W GRUSZEWNI

20 wrzesień 2019