BUDOWA OŚWIETLENIA DROGOWEGO W GMINIE KŁOBUCK

15 Czerwiec 2022

Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał umowy na wykonanie robót budowlanych związanych z budową oświetlenia ciągu pieszego wzdłuż DK 43 na ul. Kłobuckiej w Libidzy, przy ul. Studziennej w Białej, przy ul. Stawowej w Borowiance oraz przy ul. Parkowej w Kopcu. W każdej z wyżej wymienionych lokalizacji przekazano place budowy wykonawcom. Łączna kwota robót wynosi prawie 500 000 zł.

Nowe, energooszczędne oświetlenie służyć będzie poprawie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców oraz zwiększenia wymiernych efektów ekonomicznych polegających na obniżeniu zużycia energii i kosztów konserwacji.

W przygotowaniu jest również realizacja doświetlenia przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy 11 Listopada w Kłobucku, której zakończenie planowane jest na październik 2022 r.