Strona Gminy Kłobuck
Drukuj grafikę : tak / nie

20 Grudzień 2018

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

19 grudnia br. harcerze rozdawali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Kłobucka i społeczności lokalnej powiatu kłobuckiego. Spotkanie rozpoczęło się zbiórką zuchów i harcerzy na kłobuckim rynku oraz Mszą Świętą.

Po oficjalnej Mszy Św. harcerze i goście przemarszem udali się na halę sportową OSiR-u w Kłobucku gdzie odbyło się spotkanie wigilijne Hufca ZHP Kłobuck. Wśród zaproszonych gości obecny był Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski i Sekretarz Gminy Magdalena Kasprzak oraz przedstawiciele sąsiednich gmin i powiatu.

Uczestników przywitała Komendantka Hufca – hm Beata Pluta, następnie głos zabrali zaproszeni goście, między innymi Burmistrz Zakrzewski, który złożył życzenia świąteczne wszystkim uczestnikom spotkania. Na spotkaniu, jak co roku podsumowano Hufcowy Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową oraz wręczono nagrody. Podczas spotkania wszyscy dzielili się opłatkiem i składali życzenia.

21 grudzień 2018