AKTUALNA SYTUACJA W SZKOŁACH, KONTYNUACJA STRAJKU NAUCZYCIELI

23 Kwiecień 2019

AKTUALNA SYTUACJA W SZKOŁACH,
KONTYNUACJA STRAJKU NAUCZYCIELI

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi funkcjonowania placówek oświatowych w Gminie Kłobuck w kontekście trwającego strajku nauczycieli, Urząd Miejski w Kłobucku zrobił rozeznanie dotyczące tego problemu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektorów szkół i przedszkoli, od jutra bez zakłóceń będą funkcjonowały: Przedszkola Gminne Nr 1, Nr 2, Nr 4 i Nr 5 w Kłobucku,  przedszkole Gminne w Kamyku oraz Szkoła Podstawowa w Libidzy.

Pozostałe placówki zapewniają jedynie opiekę świetlicową.

Przedłużający się strajk jest trudną sytuacją dla całego środowiska oświatowego: protestujących nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli, uczniów oraz ich rodziców.

Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności na bieżąco będziemy monitorować sytuację i podejmować wszelkie możliwe działania celem przekazywania aktualnych informacji związanych z zapewnieniem uczniom należytej opieki w trakcie strajku i także organizacji pracy szkół.