do góry
Strona główna Aktualności

78. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

01 Sierpień 2022
kategoria:
Aktualności

Na twarzach mieli uśmiech, w sercach wiarę, a w oczach nadzieję. Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać. 78 lat temu stanęli do walki o wszystko, co kochali.

1 sierpnia 1944 o godz. 17:00 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. 78 lat temu tysiące Powstańców wyszło na ulice Warszawy i podjęło walkę o wolność, godność, honor, o Polskę. Byli gotowi oddać życie za Ojczyznę. Ich heroiczna postawa jest dzisiaj przykładem patriotyzmu, wierności wyznawanym wartościom i determinacji w walce o upragnioną wolność. Naszym zadaniem jest o nich pamiętać!

O godzinie 17:00 w całej Polscy zatrzyma się czas, na znak pamięci o bohaterskich i walecznych powstańcach.

Na terenie całego kraju zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Z tej okazji o godzinie 17:00 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy spotykają się na placu OSP w Libidzy w celu uczczenia pamięci poległych.
Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystości.