do góry
Strona główna Aktualności

3 MEDALE KLUBU SPORTOWEGO "WOJOWNIK" NA PUCHARZE POLSKI

05 Marzec 2019
kategoria:
Aktualności

Około 20 km od Kłodzka, w miejscowości Nowa Ruda – Słupiec w dniach 1-3.03.2019 roku odbył się Puchar Polski Taekwon-do ITF. W rywalizacji brali udział juniorzy i seniorzy z 39 klubów. Łącznie w obu grupach wiekowych startowało 282 zawodników. Zawody były kwalifikacją do kadry narodowej, która w kwietniu pojedzie na Mistrzostwa Świata do Inzel, oraz pierwszym turniejem rankingowym dającym prawo do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Rybniku.

Na zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć przedstawicieli kłobuckiego Klubu Sportowego Wojownik. Do Nowej Rudy ruszyło 7 zawodników pod okiem trenera Artura Osuchowskiego, by konkurować w kategoriach walk oraz układów formalnych w każdej z kategorii wiekowych.

Wśród seniorów zawalczyli Zuzanna Tomczyk (układy formalne), Hubert Gloc, Maciej Frydrych i Kacper Sas. Panowie startowali zarówno w konkurencjach walk jak i układów. Maciej, który walczył w kategorii -70 kg oraz Kacper (walki do 68 kg) po bardzo trudnych pojedynkach musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie Kacper zakończył turniej na miejscu 5, natomiast Maciej na 8 (w swoich kategoriach wagowych). Maciek uplasował się także w pierwszej piątce w konkurencji układów formalnych I Dan. Niepokonanym w walkach pozostał Hubert Gloc, zdobywając tym samym Puchar Polski Seniorów w walkach w kategorii do 57 kg. Do swojego niemałego już dorobku sportowego Hubert może również dołączyć brązowy medal w konkurencji układów formalnych I Dan. Niestety szczęścia zabrakło Zuzannie, która z tej imprezy wróciła bez medalu.

Ostatniego dnia turnieju odbyły się konkurencje juniorów. Z Kłobucka wyjechało trzech juniorów: Aleks Tukaj, Jakub Gładysz oraz Kornel Dłubała. Jest to najmłodsze pokolenie zawodników Wojownika. Warto zaznaczyć, że nie mieli oni jeszcze okazji nabyć doświadczenia w konkurowaniu z najlepszymi z całej Polski, a jednak stoczyli bardzo dobre, mocne pojedynki. Świetne walki rokują na duże progresy tych jakże młodych zawodników w przyszłości. Kuba i Kornel zakończyli turniej na miejscach 5 w swoich kategoriach wagowych (Jakub Gładysz do 62 kg., Kornel Dłubała do 68 kg.). Aleks Tukaj stoczył świetne pojedynki, jednak w finale musiał uznać wyższość zawodnika z Mińska Mazowieckiego. Turniej zakończył na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal. Aleks jest przykładem jak ciężka praca i zaangażowanie w trening owocują w czasie turniejów.

Wojownik w sumie przywiózł do Kłobucka trzy medale (po jednym z każdego koloru). Wszyscy zawodnicy spisali się świetnie. Wyjście na matę w otoczeniu ponad 280 zawodników z całej Polski było ogromnym przeżyciem. Ci, którzy tym razem nie zdobyli krążka, na pewno zdobyli cenne wskazówki na czym skupić się na treningach oraz dużo doświadczenia, które zaprocentuje na kolejnych zawodach.

Relacja: Artur Osuchowski

 KS Wojownik