24. FINAŁ WOŚP ZAGRAŁ NA RYNKU W KŁOBUCKU

11 Styczeń 2016
Dzieci kwestujące na WOŚP

Zebrane podczas tegorocznego XXIV Finału pieniądze przeznaczone będą na „Zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

O godzinie 13:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku rozpoczęło się wielkie, finałowe granie.
Część artystyczna w MOK-u prowadzona była przez harcerzy z Hufca Kłobuck Paulinę Janik i Dominikę Machurę, którym asystowali Dawid Cieśla i Przemysław Pluta.

Mieszkańcy mogli zobaczyć występy dzieci ze szkół i przedszkoli z Kłobucka, pokaz Tańca Ludowego w wykonaniu zespołu Ziemi Kłobuckiej, występ taneczno-muzycznego zespołu Te-AVISO Częstochowa oraz pokaz „Zumba łagodzi obyczaje” w wykonaniu Szkoły Tańca MK Dance.
Pomiędzy występami aukcje prowadzone były przez Dyrektor MOK Olgę Skwarę i Pani Olgę Derewiecką.
Na licznie przybyłych mieszkańców czekały aukcje przedmiotów przekazanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz przez darczyńców, którymi były zarówno osoby fizyczne i prawne.
Największym zainteresowaniem cieszyły się kalendarze fundacji Kuby Błaszczykowskiego z autografem piłkarza.

W westybulu MOK-u uczniowie ZS nr 1 w Kłobucku prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Jedną z atrakcji było malowanie twarzy najmłodszym uczestnikom oraz wykonywanie zwierząt z balonów przez harcerzy z Hufca Kłobuck.
Na ulicach Kłobucka kwestowało ponad 60 wolontariuszy, a wśród nich Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Dyrektor MOK Olga Skwara, jednak największą grupą byli najmłodsi, którzy pod opieką nauczycieli, rodziców i opiekunów zbierali datki do puszek.
Na każdego z nich w sztabie WOŚP czekał ciepły posiłek, wydawany przez uczniów Gimnazjum w Kłobucku.

Druga część imprezy odbyła się na kłobuckim rynku.
Program przygotowany przez Sztab ZHP Kłobuck, MOK Kłobuck oraz sympatyków rozpoczął start biegaczy z grupy NGB Kłobuck.
Oprócz kwestowania na zgromadzonych czekała moc występów i niesamowitych wydarzeń artystycznych.
Na scenie do zabawy uczestników zachęcały zespoły takie jak: Kłobuczanie, Marbonare, Zgrana Paka, Terapia, Forsal oraz SKL Blues.
Odbyła się również licytacja przedmiotów przekazanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz przez darczyńców, którą prowadzili Pani Karolina Zarębska i Pan Tomasz Wałęga.
Wśród atrakcji, które pojawiły się na aukcji można było wylicytować m. in. dzień z Burmistrzem Kłobucka, Jerzym Zakrzewskim, dzień z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Voucher od Dyrektora OSiR-u Jacka Krakowiana na indywidualne użytkowanie lodowiska. Każdy mógł wylicytować artykuł na pierwszej stronie Gazety Kłobuckiej, współprowadzenie audycji radiowej w Radiu Ankra, 3 miesięczny kurs w klubie sportowym Wojownik.
Program urozmaicały różne dodatkowe akcje np. grochówka z kuchni polowej przygotowana przez motocyklistów z SKL Dragon oraz kawiarenka przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich, wcześniej wspomniany bieg grupy NGB, która przebiegła w ciągu kilku godzin ponad 250km na rzecz WOŚP. W 24. Finał włączył się również Klub Sportowy Delfinki, który rozpoczął treningiem na basenie, a potem wspólnie młodzi sportowcy przybiegli pod Miejski Ośrodek Kultury, by kwestować na ulicy. Grupa Morsów z Kłobucka morsowała na zbiorniku wodnym "Zakrzew", łącznie spędzając 1,5 godziny w wodzie.

Osoby uczestniczące w imprezie o godz. 20:00 brały udział w happeningu "Światełko do Nieba", które oprócz fajerwerków urozmaicone było teatrem ognia przedstawionym przez grupę Ognista Improwizacja.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był rekordowym pod względem zebranych środków finansowych. Dzięki dużemu zaangażowaniu Komendantki Hufca ZHP Kłobuck hm. Beaty Pluty oraz phm. Danuty Papierz, a także współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kłobucku udało się zebrać największą w historii kłobuckiego sztabu kwotę.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz czynny udział w licytacji na rzecz XXIV Finału WOŚP w Kłobucku. Dzięki hojności i serdeczności ludzi dobrej woli, mogliśmy dołożyć swoją małą cegiełkę w budowaniu więzi międzyludzkiej i wspomóc zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Do zobaczenia za rok!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2016