20-LECIE ZESPOŁU ŚPIEWACZEGO KŁOBUCZANIE

17 Maj 2019

14 maja 2019 roku odbyła się druga część obchodów 20-lecia Zespołu Śpiewaczego „Kłobuczanie” . W uroczystych obchodach Jubileuszu uczestniczył Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.
Zespół śpiewaczy „Kłobuczanie” powstał i działa od marca 1999 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, który finansuje działalność merytoryczną i jest jego siedzibą. Działalność Zespołu wspiera Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kłobucku, którego członkowie stanowią jego skład osobowy. Pierwszym kierownikiem muzycznym był Zygmunt Wierus, a aktualnie prowadzi go Robert Ledwoń. Przewodniczącym Rady Zespołu jest Barbara Szymczyńska.
W skład Zespołu wchodzą obecnie: Zofia Bednarska, Barbara Bigielmajer, Anna Chabrowska, Stanisław Kędziora, Zofia Ociepa, Anna Piec, Irena Przybylska, Regina Palutkiewicz, Jan Puchała, Anna Olczyk, Andrzej Ociepa, Jolanta Szafraniec, Anna Sosnowska, Barbara Wróblewska i Barbara Szymczyńska.
W repertuarze wykonywanym przez Zespół jest ponad sto utworów z różnych stron kraju i świata. Są wśród nich piosenki ludowe, biesiadne, patriotyczne i religijne. W trakcie swoich występów, Zespół „Kłobuczanie” m.in. zajął I miejsce w wojewódzkim Finale Pieśni Patriotycznej w Myszkowie, już w pierwszym roku istnienia, tj. 1999r. oraz II i III miejsce w następujących latach.
Członkowie Zespołu w uznaniu za wybitne zasługi zostali uhonorowani Złotą Honorową Odznaką Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie w 2002r.
Polski Związek Chórów i Orkiestr w Warszawie odznaczył za zasługi w pracy społecznej Związku Złotą odznaką Honorową ówczesnego kierownika muzycznego Zespołu Zygmunta Wierusa, a srebrną Odznaką Honorową Janinę Tomżyńską, Barbarę Szymczyńską i Jana Puchałę - członków Zespołu Śpiewaczego „Kłobuczanie”. Również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował nagrodami okolicznościowymi koleżankę Janinę Tomżyńską, Barbarę Bigielmajer, Barbarę Szymczyńską i Jana Puchałę. Działalność zespołu została zauważona nie tylko przez szeroką publiczność, ale również przez różne instytucje, organizacje i media.
O działalności artystycznej pisały nie tylko gazety miejscowe i regionalne, ale również ogólnopolskie.
Gratujemy dotychczasowych sukcesów, a na dalsze lata działalności życzymy dużo zdrowia, pomyślności i niegasnącej pasji twórczej.

20-LECIE ZESPOŁU ŚPIEWACZEGO "KŁOBUCZANIE"

Galeria zdjęć z uroczystych obchodów 20-lecia Zespołu Śpiewaczego Kłobuczanie.

17 maj 2019