Dziś jest: 01 grudnia 2015
Imieniny: Natalii i Eligiusza
Pogoda:
Strona główna / Informator / Komunikacja

Komunikacja

Z punktu widzenia połączeń regionalnych i międzynarodowych położenie komunikacyjne gminy Kłobuck jest bardzo korzystne. Już od średniowiecza przebiegał przez Kłobuck szlak handlowy, łączący Wielkopolskę z Małopolską. Natomiast z punktu widzenia połączeń lokalnych położenie komunikacyjne gminy jest również korzystne, ponieważ posiada ona dogodne połączenia drogowe z: Częstochową, Krzepicami, Blachownią czy Działoszynem.

Droga krajowa nr 43 Wieluń – Rudniki – Krzepice – Kłobuck – Częstochowa jest ważną osią komunikacyjną na styku 3 województw: opolskiego, łódzkiego i śląskiego. Umożliwia rozprowadzenie ruchu z północno – zachodniej części województwa śląskiego w kierunku: Kępna, Sieradza i Kalisza. Długość odcinka drogi nr 43 na terenie gminy Kłobuck wynosi 14, 075 km. Na terenie gminy przebiega przez miejscowości: Kłobuck, Libidza, Gruszewnia i Lgota.

Droga nr 491 Działoszyn – Miedźno – Łobodno – Częstochowa jest jedną z ważniejszych tras regionalnych na terenie powiatu kłobuckiego oraz w północno – zachodniej części województwa śląskiego. Umożliwia ona bezpośrednie połączenie z Częstochowy do Działoszyna, bez konieczności przejazdu drogą nr 43 przez Kłobuck. Na terenie gminy Kłobuck droga nr 491 prowadzi przez miejscowości: Biała, Kamyk i Łobodno.

Droga nr 492 Blachownia – Wręczyca Wielka – Kłobuck – Ostrowy – Gojść jest jedną z ważniejszych tras regionalnych o charakterze południkowym w rejonie powiatu kłobuckiego. Umożliwia ona między innymi połączenie z Blachowni w kierunku drogi nr 42 bez konieczności przejazdu przez Częstochowę. Na terenie gminy Kłobuck droga nr 492 prowadzi przez miejscowości: Kłobuck i Łobodno.

Projektowanie stron: