PROJEKT AKADEMIA SIATKÓWKI W KŁOBUCKU

27 Listopad 2017

W czwartek, 23 listopada br. wizytę Burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu złożyli byli reprezentanci Polski w piłce siatkowej Łukasz Kadziewicz – wielokrotny reprezentant Polski, dwukrotny Olimpijczyk,wicemistrz Świata z 2006 r. oraz Damian Dacewicz - wielokrotny reprezentant Polski, Olimpijczyk.

Tematem spotkania była propozycja utworzenia Akademii Siatkówki w naszej gminie i poprzez nią propagowanie tej dyscypliny sportu. Ewentualne przystąpienie do projektu wymaga głębszych konsultacji. Wizyta miała na celu przybliżenie działalności Akademii Siatkówki Kadziewicz, Siezieniewski, Dobrowolski, która powstała w lipcu 2015 roku. Podczas spotkania uzgodniono, że pierwszym krokiem będzie zorganizowanie pokazowego treningu, pokazującego czym Akademia się zajmuje. Projekt ten ma zachęcić dzieci i młodzież do większej aktywności fizycznej.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu jakie posiadają założyciele Akademii, chcą pokazać najmłodszym, jak piękną przygodę mogą przeżyć, kiedy połączą swoje życie ze sportem oraz nauczą się zdrowej rywalizacji.

Projekt Akademii ma mocne podstawy dydaktyczne. Pracujemy z wykształconą kadrą na bazie materiałów i systemu wypracowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej, z którego wyrośli aktualni Mistrzowie Świata. Naszym celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży. Pragniemy, żeby dzieci uczestniczące w projekcie czuły radość i satysfakcje nie tylko podczas zajęć w Akademii, lecz również wykorzystywały sport oraz aktywność fizyczną jako świetną formę spędzania wolnego czasu.*

Projekt polega na organizacji zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, instruktorską lub nauczycielską. Zajęcia Akademii odbywają się zgodnie z określonym harmonogramem i planem szkoleniowym, odpowiednio dostosowanym do potrzeb i możliwości grupy wiekowej.

*Źródło - http://akademiasiatkowki.eu/