KONKURS WIEDZY O GMINIE

16 Luty 2017

„Gmina – miejsce, które łączy” - pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Kłobuck zorganizowała Gminny Konkurs Wiedzy o Kłobucku i okolicach. Konkursowe pytania przygotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku: Danuta Papierz, Lidia Lisowska-Sukiennik, Olga Sukiennik, Agnieszka Sieja.

Reprezentanci pięciu szkół gminnych zaskoczyli organizatorów szeroką wiedzą na temat historii i środowiska przyrodniczego naszej gminy. Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku zdobyły najwyższą liczbę punktów i zajęły I miejsce, tuż za nimi uplasowały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Białej i zajęły II miejsce. Wśród najlepszych drużyn na miejscu III znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku. Piękne nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Kłobucku i Bibliotekę Publiczną Gminy Kłobuck wręczył Burmistrz Jerzy Zakrzewski razem z Dyrektor Szkoły Aleksandrą Klimzą, który wyraził wdzięczność dla uczniów – pasjonatów historii swojej gminy. Gratulacje uczestnikom konkursu złożyła również Pani Monika Wypych Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłobuck.

Podziękowanie dla organizatorów konkursu poszerzającego wiedzę dzieci o małej ojczyźnie złożyły Aleksandra Klimza i Danuta Papierz – Dyrektorki „Jedynki”.

Relacja - organizatorzy konkursu

KONKURS WIEDZY O GMINIE